Binance Türkiye’de Borsa Açabilir!

Binance, kripto para birimi borsaları arasında işlem hacminin büyüklüğüne göre bir sıralama yapıldığında zirvede yer alan borsa oluyor. 2017 yılından beri faaliyet göstermekte olan borsada 16 Ocak 2019 itibarıyla ilk kez fiat para ile de kripto para ticaretinin yapılabileceği bir borsa açıldı. Resmi olarak işlem yapılmaya açık hale gelmiş olan bu borsada Euro ve İngiliz Sterlini kullanarak kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum kripto para alım satımlarını gerçekleştirmesi mümkün oluyor. Binance Jersey adını taşıyan bu yeni binance borsası Binance etkinliklerinin ilerleyen zamanda daha da hızlanacağına işaret ediyor.

Binance

Binance

Binance Dünyaya Yayılıyor!

Daha önce 2018 yılı Ekim ayı içerisinde binance Uganda’da kripto para işlemlerinin gerçekleştirilebileceği bir borsayı faaliyete geçirmişti. Açık bir şekilde yetkilileri tarafından her kıtada mutlaka fiat para ile kripto para dönüşümlerinin kolay bir şekilde yapılmasını sağlayacak sistemler kurmayı amaçladıklarını belirtiliyor. Binance’in kendine has teknolojisine sahip olan bu borsalar ayrı bir tüzel kişiliğe sahip alanlar olarak kişilerin karşısına çıkıyor. Fiat para ile kripto para değişimlerinin sağlanmasında ortaya çıkabilecek olası sorunları en aza indirmek adına Binance tarafından öncelikle sadece Ethereum ve Bitcoin’e odaklanan bir borsa koşulu ortaya konuyor. Hakkında resmi bir açıklama yapılmamış olsa da geçtiğimiz günlerde çıkan bir habere göre Binance’in yeni yıl için iki yeni kripto para birimini daha bu işlemlerin yapılabileceği borsalara dahil etmesi bekleniyor.

Türkiye Binance’in Yeni Hedefi Olabilir!

Bir süredir yeni borsalarını nerede açacağı konuşulmaya başlayan binance bu ülkelerden birini Türkiye olarak kararlaştırabilir. Önümüzdeki hedefleri arasında Malta ve Singapur ülkelerinin bulunduğu açıkça dile getirilen Binance’in Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Arjantin, Güney Kore, Rusya, Lichteinstein gibi ülkelerde borsa açmayı planladığı konuşuluyor. Binance’in Türkiye’de borsa açması gerçeğe dönerse Türkiye’deki kullanıcılar çok kolay bir şekilde Türk Lirası ile doğrudan Ethereum ya da Bitcoin sahibi olabilecek. Pek çok Türk yatırımcının uzun zamandır beklediği kendi para birimi ile kripto para satın alımı ve satış da mümkün hale gelecek. Bu durum yerel borsalar arasında da bir rekabet başlatabilir.

 

Comments (No)

Leave a Reply