Bazı Analistlere Göre Bitcoin Boğa Koşusu Kısa Zamanda Geliyor!

Bitcoin ve Bitcoin’le yakından ilişkili pek çok kripto para birimine yatırım yapmış olan kişiler 2018 yılı içerisinde kripto para dünyasında karşılaşılabilecek her türlü gelişmeyi yakından görme şansına sahip oldu. Dolandırıcılıklardan sahte haberlere, ani fiyat düşüşlerinden spekülasyonlar sebebiyle yaşanan volatilitelere kadar pek çok gelişme tecrübe edildi. Bu durumlar pek çok yatırımcının piyasadan uzaklaşmasına sebep olurken az sayıda kripto paralara güvenen yatırımcının piyasada kalmaya devam etmesi söz konusu oldu. Tarihsel süreçte bir değerlendirme yapıldığında bazı analistler bitcoin boğa koşusu deneyiminin çok kısa bir süre içinde gerçekleşeceğini belirtiyor. Bu dönem acemiler için zorlu geçebilir.

Bazı Analistlere Göre Bitcoin Boğa Koşusu Kısa Zamanda Geliyor

Bazı Analistlere Göre Bitcoin Boğa Koşusu Kısa Zamanda Geliyor

Boğa Koşusunu Gösteren İşaretler Ne?

Bitcoin üzerine çalışma yapan analistlerin kısa süre içinde bitcoin boğa koşusu beklentisinin olmasındaki en büyük paylardan biri Bitcoin’in tarihsel süreç içerisindeki konumu olacak. Gelecekte Bitcoin’in ne seviyeye geleceğine dair Bitcoin’in geçmişte izlediği trendleri dikkate alarak inceleme yapan analistler 2014 ile 2015 yıllarında yaşanan ve uzun süreli ayı piyasasını ortadan kaldıran bir boğa koşusuna çok benzer koşulların çoktan oluştuğu belirtiliyor. Buradan hareketle analistler 2019 yılının ortalarına doğru boğa koşusunun güçlü bir şekilde kendini hissettireceğini de belirtiyor. 2014’ten başlayarak yaşanan ayı piyasasına kıyasla 2018’deki ayı piyasasının şimdilik çok daha kısa süreli bir etkisi bulunuyor.

Olası Boğa Koşusu Bitcoin’i Hangi Seviyelere Getirir?

Sadece geçmişle kurulan benzerlik değil aynı zamanda teknik göstergeler üzerinde yapılan incelemeler de bitcoin boğa koşusu için güçlü ihtimaller ortaya koyuyor. Fiyat hareketlerinin geleceği ile ilgili ortaya çıkan sinyallere bakıldığında çekim noktası oldukça güçlü olan bir seviyeye yaklaşıldığına dikkat çekiliyor. Oldukça güçlü bir şekilde yeni seviyeler konusunda işaretler gönderen analizler 5 bin ile 6 bin dolar seviyelerinde bir mola dönemine işaret ediyor. Bunun gerçekleşmesi halinde 7 bin 500 dolar ve üzerindeki seviyelere ulaşılması kaçınılmaz şekilde kolaylaşacak. Bu rakamlara ulaşıldığında boğa koşusunun kesin olarak gerçekleştiği de dile getirilebilecek. Her ne kadar teknik göstergeler her zaman kesin sonuçlarla tamamlanan yorumlar olmasa da özellikle yatırımcıların piyasa beklentileri konusunda daha umutlu olması bu işaretlerle sağlanabiliyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply