ABD’li Finans Şirketinden Bitcoin Fiyat Tahmini

ABD merkezli olarak faaliyet sürdürmekte olan bankacılık ve finansal hizmetler alanında hizmet veren JPMorgan Chase kuruluşundan kripto para dünyasına yönelik bitcoin fiyat tahmini de içeren önemli açıklamalar yapıldı. Oldukça karamsar bir tablonun çizildiği tahmin niteliğindeki açıklamalarda bankaların Blockchain sisteminin faydalarından en az 3 ile 5 yıllık bir periyotta yararlanamayacağını ortaya koyarken Bitcoin’in de fiyatının bin 250 dolar seviyelerine inebileceği iddia edildi. Sadece Bitcoin’e özel olarak değil kripto paraların geneli için benzer bir geleceğin yaklaşmakta olduğu ifade edilen açıklamalarda bu düşüşlerin sebebinin kripto para birimlerinin gerçek değerinin hala piyasalara kendini ispatlamadığı olduğu düşünülüyor.

ABD’li Finans Şirketinden Bitcoin Fiyat Tahmini

ABD’li Finans Şirketinden Bitcoin Fiyat Tahmini

Kripto Kullanımındaki Zorluklar Sürecek!

Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların ancak gerçek değerinin kanıtlanması halinde değerinin yükselebileceğini ve bitcoin fiyat tahmini için olumlu bir tablonun çizilebileceğini belirten analistler bunun başka yatırım araçları ile Bitcoin arasındaki ilişkiye dayandığına da dikkat çekiyor. Altın ve dolar gibi alışılmış varlıklara olan güvenin sarsıldığı bir ortamda kripto para birimleri için daha olumlu bir görüş ortaya koymak mümkün olabilecek. Aşırı kriz dönemlerinde ya da durgunluk zamanlarında dahi kullanıcıların daha likit ve daha az karmaşıklığa sebep olan varlıklara yöneldiği belirtiliyor. Bununla birlikte kripto para kullanımının da kurumsal yatırımcıların sayısının giderek azalması ile birlikte zorluğunun kalıcılığını sürdüreceği de belirtiliyor.

Bitcoin Fiyatı için Ürkütücü Tahmin

JP Morgan analistleri tarafından yapılan açıklamanın en dikkat çeken tarafı bitcoin fiyat tahmini oldu. Bitcoin için öncelikle şu anki piyasa koşulları içinde Bitcoin’in kısa süre içinde 2 bin 400 dolar seviyelerine kadar gerileceği iddia edildi. Bundan daha olumsuz bir tablo ise ayı piyasasının bir süre daha devam etmesi halinde olabilecekler konusunda çizildi. Böyle bir durum yaşandığı takdirde bin 250 dolar seviyelerine kadar Bitcoin’in değerinin düşmesi gerçekleşebilecek. Bankalar tarafından gerçek bir varlık olarak görülmedikçe Bitcoin’in dolandırıcılıkla ilişkilendirilmeye devam edileceği belirtilen açıklamalarda küresel bankaların dijitalleşmesi ayağında Bitcoin’in önemli bir yer tuttuğu da belirtildi. JP Morgan tarafından 2017 yılının Eylül ayında da Bitcoin’e yönelik olarak olumsuz eleştiriler yapılmıştı.

 

Comments (No)

Leave a Reply