22 Ocak Bitcoin Fiyat Analizi

2019’un ilk ayının son haftasına doğru yaklaşırken Bitcoin’in nasıl bir performansa sahip olduğunu teknik açılardan da incelemek pek çok yatırımcı için karar verme süreçlerini önemli ölçüde etkileyebilecek bir işlem olabilir. Buradan hareketle bitcoin fiyat analizi için öncelikle Bitcoin fiyatına özel kritik noktalara bakıldığında Binance üzerinden alınan verilere göre Bitcoin’in kısa süreli geçmiş içerisinde 3 bin 550 dolar seviyesini geçmediği görülüyor. Buna ek olarak alt bant sınırı olarak da 3 bin 510 seviyelerinin Bitcoin’in destek noktalarından biri olduğu söylenebilir. Yatay fiyat hareketlerine bakıldığında ise ilk dikkat çeken nokta kısa vadeli ancak volatilitesi yüksek hareketler oluyor.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin’in Güncel Fiyat Hareketleri

Hemen hemen 20 Ocak’tan beri Bitcoin yatay pozisyon hareketlerine bakıldığında bir tür kanal hareketi çiziyor. 45 dolar seviyelerinde bir aralıkta değişim gösteren Bitcoin’in söz konusu sınırların dışına çıkmadığı da dikkat çekiyor. Teknik analiz sonucu ortaya çıkan bu şekillerin yatırımcılar için anlamı ise piyasanın beklentisinin yüksek olduğu oluyor. Son haliyle bitcoin fiyat analizi değerlendirmesinde kanal çizgilerinin dışına çıkılması da olası görünüyor. Yukarıda belirtilen destek ve direnç noktalarını hala muhafaza etmekte olan Bitcoin’in saatlik değerlendirmelerinde kapanışla sonuçlanan fiyat hareketlerinin yaşanması mümkün olabilir. Bu sebeple yatırımcıların destek ve direnç noktalarını göz önüne alarak işlemlerini yönetmesi gerekiyor.

4 Saatlik Göstergeler Ne Söylüyor?

22 Ocak itibarıyla ortaya çıkan dikkat çekici durumlardan biri de sabah saatlerinde yaşanan hareketlenmeler oluyor. Yine kısa süreli ancak yüksek volatiliteye sahip şekilde kendini gösteren hareketlenmelerin bir dakika gibi bir sürede 90 dolara kadar çıkabilen farklılıklar yarattığı göz önüne alınırsa hareketlenmelerin ne kadar ciddi seviyelerde olduğu da görülüyor. Normal seviyesine kısa sürede dönen bitcoin fiyat analizi değerlendirmesinde 4 saatlik göstergelere bakıldığında MACD negatif bölgede yukarı yönlü bir ivme ile görülürken RSI’nın satım bölgesinde bulunduğu ve 36 seviye ile negatif bölgedeki konumunu sürdürdüğü de dikkat çekiyor. Bitcoin’de yükseliş trendinin yaşanması ancak RSI değerinin 50 seviyelerinin üzerine çıkması ile mümkün olacağı da öngörülüyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply