2019 Yılında Takip Edilebilecek Kripto Para Trendleri

Kripto para alanında faaliyet gösteren yatırımcılar için 2018 yılı oldukça sancılı bir şekilde geride bırakıldı. Kripto para birimlerinin Bitcoin başta olmak üzere yüzde 80 ve daha fazlası oranında büyük kayıplar yaşadığı bu yılsonunda yeni yıl 2019’dan beklentiler de yükselmişti. 2018’in son birkaç haftasından itibaren tekrar yükselişe geçen kripto para birimlerinin 2019’da yatırımcıların yüzünü güldürmesi bekleniyordu. Ancak kimi analistler ve uzmanlar tarafından daha şimdiden düşüş etkilerinin 2019 yılının sonuna kadar süreceği ve bu tarihten sonra tekrar değer yükselmeleri ile karşılaşılacağı açıklandı. Bu belirsiz ortamda ön plana çıkması beklenen kripto para trendleri herkes tarafından merak ediliyor.

Kripto Para Trendleri

Kripto Para Trendleri

Trendlerde Önemli Aktörlerin Rolü Olacak!

2018 yılının olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması için 2019’a umutlu bakılmasındaki en önemli detaylar 2019’da etkinliği daha fazla artması beklenen Bakkt, NASDAQ gibi platformlardı. Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri almaya başlayacak olan bu platformlar sayesinde etkileşimin artması bekleniyordu. Aynı zamanda Bitcoin vadeli işlem ticari üzerine verilecek hizmetlerin de gelecek olması kripto para trendleri konusunda nelerin izlenmesi gerektiğine dair fikir veriyor. Kurumsal yatırımcılar için altyapı oluşturmalarına devam eden Coinbase ve eToro bu konuda izlenebilecek en önemli şirketlerden oluyor. Bunun yanı sıra Stellar Lumens ve Ripple kripto para birimlerinin de Blockchain teknolojisinin etkisiyle birlikte yeni gelişmeler karşısında çözümler üretebilecek önemli kripto paralar olduğu belirtiliyor.

Proof of Keys’e Karşı Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Yatırımcılar Gelişmelerden Nasıl Etkilenecek?

Önemli kripto para trendleri arasında yer alan IBM’in Stellar Lumens Blockchain’ini temel alan bir ağ ile çalışmaya devam ettiği biliniyor. Çok daha hızlı ve uygun maliyetli bir hizmet veren bu sistem yatırımcıları kendine davet ediyor. Bir başka noktada tokenler üzerinde de hareketlilik artmaya başladı. SEC tokenlerinin menkul kıymet olarak kabul edilmesini sağlayan platformların etkinlikleri sonucunda kripto para piyasalarının büyük oranda etkilenmesi de söz konusu olabilecek. İsmi sayılan şirket ve girişimlerin yanı sıra Facebook, Apple gibi şirketlerin piyasa içindeki hamleleri ile harekete geçebilecek trendlere de mutlaka göz atılması gerekiyor. Özellikle Whatsapp gibi telefon uygulamaları üzerinden çıkarılabilecek kripto para birimlerinin etkinliğinin büyük potansiyele sahip olduğuna dikkat çekiliyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply