TRON (TRX) Nedir?

TRON (TRX) Nedir?

Tron, piyasalarda TRX kısaltması ile anılmakta olan Blockchain teknolojisine sahip bir kripto para ağı oluyor. Kullanıcılarının istedikleri gibi içerik üretmelerini ve veri oluşturmalarını sağlamak üzere geliştirilmiş olan bu kripto para ağında depolamada da kullanıcılar son derece özgür şekilde karar verebiliyor. Diğer kripto para platformlarından farklı olarak kullanıcıların tam bir özerklikle işlem yapabildiği bu ağ para birimi olarak TRONIX kısaltmasını kullanan para birimini kullanıyor. Bu para birimi piyasalarda TRX kısaltması ile adlandırılıyor. TRON kullanıcıları arasında diğer kripto para ağlarında bulunmayan bir etkileşimin gerçekleşmesi de sağlanır. Kullanıcılar kendi içeriklerini mobil market gibi alanlara yükleyerek içeriklerin düşük ücretlerle erişilebilir olmasını sağlamaktadır.

TRON Nedir

TRON Nedir

TRON (TRX) İçerik Ortamını Güçlendiriyor!

Kripto paraların henüz pek çok ülke için tartışmalı olduğu günümüzde TRON tüm bunların arasından sıyrılarak birçok kurum ve devlet tarafından kabul gören bir para birimi olarak kullanılıyor. Singapur yasaları gereğince hazırlanmış olan Tron yine Singapur kurumları tarafından onay alınarak devreye sokuluyor. Dijital içerik üretimi yapan herkesi tek bir çatı altında toplamayı amaçlayan ve böylece katılımcıların teşvik edilmesini sağlayıp içerik ortamının güçlenmesini hedefleyen Tron, bir vakıf tarafından destekleniyor olmasıyla da güven veriyor. Kar amacı gütmeyen bir merkezi otorite tarafından kontrolünün ele alınmış olması Tron katılımcılarının daha rahat şekilde işlem yapmasını mümkün kılıyor.

TRON (TRX) Blokchain’inin Özellikleri

Diğer blok zincirlerden farklı olarak içeriğe odaklanan bir yapısı bulunan Tron, toplamda 4 özelliğe sahip bir ağ olarak kullanılıyor. Bunlardan ilki kullanıcılara veri özgürlüğü sunuyor. Kullanıcılar görsel ya da yazılı her türlü içeriği hiçbir ücret ödemeden tamamen kendi istekleri doğrultusunda yayınlayıp depolayabiliyor. Bunun yanında içerik etkinleştirme adı verilen işlemlerle içeriklerin yaygın hale gelmesi ve ekonomik açıdan da kullanıcıların daha fazla içerik üretmeye yönlendirilmesi mümkün kılınıyor. ICO formunda dijital varlıkların istendiği gibi dağıtılmasını sağlayan ağ, merkezi bir vakfa bağlı olarak ortaya çıkmış olsa da merkezi olmayan bir altyapı ile desteklendiği için arzulanan özgürlüğün elde edilmesini sağlıyor. 29 Ekim 2018 itibarıyla TRONIX, 0.13 TL ve 0.02 Dolar değerinden işlem görüyor.

Comments (No)

Leave a Reply