Ocak Ayında En Çok Kazandıran Kripto Paralar

Kripto para piyasaları ve kripto para birimleri için oldukça zorlu olarak geride bırakılan 2018 yılının ardından 2019 yılına dair umutlar çok canlı tutuluyordu. 2019 yılının ilk ayı geride bırakılırken kimi altcoinler kazandırması ile kimi altcoinler ise kaybettirmesi ile ön plana çıktı. Pek çok kripto para biriminin düşüş trendlerinden kurtulamadığı bu dönemde piyasa değerleri bakımından bir sıralama yapıldığında ilk 10’a giren kripto paralar arasında sadece TRX yani TRON kar elde eden kripto para birimlerinden oldu. Yatırımcılar ilk 10’u dikkate almayıp en çok kazandıran kripto paralar listesine yönelmek istiyor.

En Çok Kazandıran Kripto Paralar

En Çok Kazandıran Kripto Paralar

En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri

2019 yılı Ocak ayı itibarıyla piyasa değeri bakımından ilk 10’dan geriye gitmek üzere bir sıralama yapıldığında kar elde ettiren para birimlerinin başında Binance Coin geliyor. 11. sırada yer alan BNB Ocak ayı boyunca sahip olduğu fiyat artışları sonrasında kar elde ettiren kripto para birimleri arasında büyüklüğe göre yedinci sıraya kadar çıkmaya başardı. Bunların dışında HOT koduyla bilinen Holo tokeni Ocak ayında en çok kazandıran kripto paralar arasında ilk sırada yer aldı. Sadece bir ayda yüzde 155’e varan bir çıkış yakalayan Holo’yu REP kodlu Augur yüzde 53’lük bir çıkışla takip etti. Bunlara ek olarak LINK kodlu ChainLink ve NPXS kodlu Pundi X de değer kazanan altcoinlerden oldu.

Yatırımcıyı Ocak Ayında En Çok Üzen Altcoinler

Kimi altcoinler büyük çıkış yakaladığı 2019 yılı Ocak ayı bazı altcoinlerin en çok kaybettiren kripto paralar olarak adlandırılmasına da sebep oldu. Büyük oranda değer kaybı yaşayan altcoinlerin başında XEM kodlu NEM yüzde 40’lık bir düşüşle gelirken BCH kodlu Bitcoin Cash de yüzde 30’a varan bir zararla NEM’i takip eden bir kripto para birimi oldu. Kripto para dünyasının önemli altcoinlerinden biri olan ICX yani ICON bile yüzde 22’lik değer kaybı ile Ocak ayını geride bıraktı. İlk 100 kripto para birimi listesine bakıldığında KCS kodlu KuCoin Shares, MGO kodlu MobileGo altcoinlerinin yüzde 50’ye yaklaşan değer kayıpları yaşadığı görülüyor.

Comments (No)

Leave a Reply