Bitcoin Güvenliği Hakkında Açıklama Yapıldı!

Kripto para dünyası içinde sıklıkla karşılaşılan bir durum olmasa da zaman zaman yatırımcıların hiç beklemedikleri bir şekilde kendilerine Bitcoin gönderilmiş olması ile karşı karşıya kalması söz konusu olabiliyor. Bitcoin SV platformunun destekçilerinden biri olan Craig Wright tarafından bu konuya ilişkin özel bir açıklama yapıldı. Beklenmedik kripto para işlemlerine dikkat çeken Wright, sanal cüzdanlarında sebepsiz yere olması gerekenden fazla miktarda kripto para yer alan kişilerin çeşitli risklerle karşı karşıya olabileceğini ortaya koydu. Herhangi bir ödeme almayacağı için cüzdanında kripto para beklemeyen kişiler için yapılan bu uyarıda yatırımcıların söz konusu fazla kripto paraları kullanması halinde bitcoin güvenliği konusunda bazı tehlikelerle karşılaşabileceğine de değinildi.

Bitcoin Güvenliği

Bitcoin Güvenliği

Yasalar Yatırımcıyı Zor Durumda Bırakabilir!

Yatırımcıların kendilerinin bir talebi olmasına rağmen cüzdanlarına dahil olan kripto paraların herhangi yasal bir yükümlülük getirmeyeceği ilk bakışta düşünülebiliyor. Oysa bitcoin güvenliği konusunda karar verici yasalara bakıldığında kimi yasaların yatırımcıyı zor durumda bırakabilecek bazı kurallara sahip olduğu görülüyor. Wright tarafından yapılan açıklamada bu kurallar arasında Birleşik Krallık’taki bir yasaya gönderme yapılıyor. Yasa hesaplara beklenmedik şekilde gelen Bitcoin’ler için herhangi bir yaptırım uygulanmasına müsaade etmiyor olsa da bu kripto paraların fark edilerek ya da farkında olmadan kullanılması halinde kişileri çeşitli yaptırımlarla karşı karşıya bırakacak noktaya getirebiliyor.

Bitcoin Bir Yıl İçinde Patlayabilir!

Suçlamayla Karşılaşan Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Yatırımcıların öncelikle kendi sanal cüzdanlarının güvenliğini mutlaka sağlaması ve devamlı olarak bu cüzdanların kontrolünü elinde tutması gerekiyor. Bu noktada bitcoin güvenliği için geliştirilmiş olan tüm üstün teknolojilerden ve yöntemlerden yararlanmak birinci yol olarak yatırımcıların karşısına çıkıyor. Bilinmeyen kaynaktan gönderilen Bitcoin’ler ve diğer kripto para birimleri için o adresten gelen koinlerin hiçbir şekilde kullanılmamasına dikkat etmek gerekiyor. Bunun yanı sıra herhangi bir suçlamayla karşılaşılması halinde beklenmedik şekilde kripto para birimlerinin cüzdana eklendiğinin ya da bu işlemin bağış olduğunun belirtilmesi gerekiyor. Yine de tüm durumlarda kişilerin kripto para birimleri için vergi alınan hallerde kendi cüzdanlarına beklenmedik şekilde eklenen kripto para birimleri için de vergi ödemesinde bulunması gerekebiliyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply