Ayı Baskısı Döneminde Tron Yükselmeye Devam Ediyor!

Bitcoin başta olmak üzere XRP ve Ethereum’un da büyük düşüşler yaşadığı ya da tekrar eski değerlerine yükselmek isterken yaşadığı baskı nedeniyle geride kaldığı dönemde tron kripto para biriminin yükseldiği görülüyor. Özellikle son zamanlarda elde ettiği yükselişle Bitcoin SV’yi bile geride bırakan bir noktaya ulaşmış olan TRON 1,8 milyar dolara yaklaşan piyasa değeriyle de oldukça güçlü bir konumda yer alıyor. TRON bu rakamlarla kripto para piyasasındaki ilk 10 para biriminden biri de olmayı başarıyor. TRON’un bu başarıyı elde etmesinde TRON şirketinin söz konusu kripto paranın kullanımı ve yaygınlaştırılmasına yönelik tüm dünya geneline yaydığı teşviklerin büyük bir rolü bulunuyor.

Tron

Tron

TRON’un Yükselişi Nasıl Gerçekleşti?

Sadece iki üç günlük değerlendirmelere bakıldığında bile TRON’un ne kadar başarılı bir yükseliş deneyimi yaşadığı rahatlıkla görülebiliyor. 7 Ocak 2019 öğle saatlerinde 0,022 dolar üzerinden işlem gören TRON’un sadece birkaç saatlik süre içerisinde 0,024 dolaylarına ulaşması yükselişin ne denli hızlı geliştiğini gösteriyor. 9 Ocak 2019 itibarıyla 0,026 seviyelerine kadar gelmiş olan TRON’un fiyatları artarken tron piyasa değerinin de yükselmesi yatırımcıları TRON’a yönlendiriyor. Bit-Z borsası üzerinden alınan verilere göre 24 saatlik işlem hacminin 273 milyon dolar seviyelerine kadar çıktığı TRON pek çok yatırımcı için güvenilir bir seçenek olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin ile Borsa Arasındaki İlişki Nedir?

TRON Yükselişinin Sebepleri Ne?

TRON’un sade bir yükselişten farklı olarak sert bir pump hareketiyle kendini göstermesindeki temel sebebin diğer kripto para birimlerinin yaşadığı zorluklar olduğuna dikkat çekiliyor. Özellikle Bitrue’nın aralarında olduğu bazı borsalarda XRP ile birlikte bir işlem kuru olarak değerlendirilen söz konusu birimin artış trendini bu şekilde yakaladığı tahmin ediliyor. Bununla birlikte tron artışındaki en temel sebeplerden birinin de BitTorrent ile birlikte işbirliği yapılarak ortaya çıkarılan yeni bir BitTorrent tokeninin tanıtılmasının değeri artırdığı düşünülüyor. Yatırımcılar için büyük bir teşvik anlamına gelen bu mekanizmanın fiyatların sıçramasında büyük rolü olduğu iddia ediliyor. BitTorrent platformundaki hareketlenmelerde dosya ve kaynak üretimi için kullanıcıların BTT ile teşvik edileceğinin belirtilmesinin sıçramadaki en büyük etken olduğuna da dikkat çekiliyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply